Gdy brakuje Ci słońca chwytaj za witaminę D!

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy przede wszystkim każdemu bez wyjątku brakuje słońca. Organizm potrzebuje promieni UV by móc na bazie syntezy skórnej produkować witaminę d, która jest człowiekowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli więc nie jesteś zwolennikiem solarium i sztucznego słońca, musisz zaopatrzyć się w witaminę w kapsułkach.Witamina d przede wszystkim odpowiada za nasz układ kostny, przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i zębów, ale też odpowiada za prawidłowy poziom wapnia we krwi. Jeśli więc masz problem z bólami kostnymi czy próchnicą to ta witamina jest dla ciebie. Oczywiście by wzmocnić kości możesz oprócz tego przyjmować wapń, jednak niesie to ze sobą ryzyko odkładania się wapnia nie w kościach, a w tętnicach i wtedy powstaje tzw. zwapnienie tętnic. Masz jednak wpływ na to by wapń trafił w prawidłowe obszary twojego organizmu, czyli do kości i zębów. Wystarczy zaopatrzyć się w witaminę k2mk7, która odpowiada za właściwe rozmieszczenie wapnia w kościach. Co prawda jest to kolejna witamina, w którą powinieneś się zaopatrzyć, ale nie musisz łykać kilku kapsułek. Wystarczy zaopatrzyć się w suplement diety, gdzie jest witamina d3 mk7 i wszystko co jest ci potrzebne do zdrowych kości masz w jednej kapsułce.

Sama witamina d nie tylko pozytywnie wpływa na nasze kości, ale także na układ nerwowy i mięśniowy. Zwiększa masę masę mięśniową i siłę mięśni, przez co będzie idealna dla sportowców. Jeśli chodzisz regularnie na siłownię, to zażycie jednej kapsułki dziennie w znaczny sposób poprawi stan twoich mięśni.

Z kolei niedobór witaminy d może się przyczynić do rozwoju nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca, dlatego tak ważne jest jej przyjmowanie dla naszego organizmu. Niewielkim wysiłkiem i kosztem możemy uchronić się od poważnych chorób.

Okazuje się więc, że zakup suplementu diety z wyżej wymienionymi witaminami może w korzystny sposób wpłynąć na organizm. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że kapsułka jest w formie miękkiej, więc jest lepiej przyswajalna, szybciej absorbowane są substancje czynne w niej zawarte przez nasz organizm.

Zostaw odpowiedź