Ogrom możliwości ziemi okrzemkowej

Niezależnie od tego czy mamy 20 czy 60 lat, każdy powinien poważnie myśleć o swoim zdrowiu. Jesienna aura niestety niekorzystnie wpływa na organizm, włosy zaczynają wypadać w większym stopniu niż dotychczas, paznokcie stają się łamliwe, a skóra ma niezdrowy odcień. Poza tymi typowo kobiecymi zmartwieniami, należy zwrócić uwagę na to, że podczas jesienno-zimowych miesięcy każdy jest narażony na infekcję górnych dróg oddechowych. W przypadku powyższych schorzeń nie trzeba się ratować medykamentami, można posłużyć się środkami naturalnymi, które zazwyczaj mają szerokie zastosowanie, w przeciwności do lekarstw. Idealnym rozwiązaniem będzie diatomit inaczej zwany ziemią okrzemkową lub diatomową.

Ziemia okrzemkowa jest produkowana ze skały organogenicznej, która powstaje z pancerzyków jednokomórkowych glonów – okrzemek. Jest barwy białej lub żółtawo-białej, natomiast w dotyku jest lekko porowata i miękka.

Ziemię diatomową można podzielić na dwa rodzaje: spożywczą i przemysłową. Przyjrzyjmy się najpierw korzyściom, które wynikają ze stosowania ziemi spożywczej.

Przede wszystkim jest ona naturalnym źródłem krzemu, którego człowiek pozyskuje coraz mniej z naturalnych pokarmów roślinnych. Nowoczesny sposób uprawy roli spowodował zubożenie gleby o ten mikroelement. Przyjmowanie krzemu jest ważne dla naszego organizmu, ponieważ on potrzebny do wzmacniania i budowania kości, chrząstek i naczyń krwionośnych, a także ścięgien. Przyjmowanie tego mikroelementu w znacznym stopniu korzystnie wpłynie na układ ruchu.

Ziemia okrzemkowa korzystnie wpływa także na mięsień sercowy i naczynia krwionośne. Dzięki zawartym w niej mikroelementom takim jak krzem, wapń, magnez i żelazo, serce i naczynia krwionośne są wzmacniane. Oprócz tego wpływa na obniżenie się cholesterolu we krwi i ciśnienia. Jak widać zażywając ziemię okrzemkową możemy starać się uniknąć zawału serca, który stał się niestety chorobą cywilizacyjną.

Preparat ma także korzystny wpływ na oczyszczenie organizmu. Przyjmowany regularnie pomaga w pozbyciu się bakterii i pasożytów z jelit i układu pokarmowego.

Oprócz wymienionych wyżej korzyści z przyjmowania tego specyfiku, ziemia okrzemkowa regularnie stosowana przyczyni się także do unormowania się wagi ciała, pomoże w dolegliwościach kobiecych czy zadziała jako naturalny środek moczopędny. Lista pozytywnego wpływu na organizm jest długa, dlatego warto się z ziemią okrzemkową zaprzyjaźnić i regularnie ją zażywać.

Na koniec warto też wspomnieć o przemysłowym zastosowaniu ziemi diatomowej. Ma ona zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, od kosmetycznej do rolniczej. Może przykładowo służyć jako środek bielący, filtrujący, ale ma także zastosowanie w farbach i lakierach oraz środkach owadobójczych.

Jak widać diatomit ma szerokie zastosowanie i to co zostało tutaj wymienione to tylko kilka przykładów. Warto więc bliżej zapoznać się z tym produktem, ponieważ każdy znajdzie w jego właściwościach dla siebie coś dobrego.

Zostaw odpowiedź