Proszek maca – codzienna dawka składników odżywczych

Ta niepozorna roślina, przypominająca kształtem zwyczajną rzodkiewkę, okazuje się produktem o niezwykle cennych właściwościach. Moda na jej spożywanie nie jest bezzasadna. Okazuje się bowiem, że proszek maca może w znacznym stopniu zastąpić nam chemiczne produkty farmaceutyczne. Jednocześnie w przeciwieństwie do wyrobów aptecznych korzeń maca jest produktem w pełni naturalnym. Nie posiada efektów ubocznych, których istnienie jest typowe dla tradycyjnych współczesnych lekarstw.

 

Opisywana roślina już od tysiącleci jest znana i doceniana przez mieszkańców ameryki południowej. Indianie stosują ją jako zwykłe warzywo oraz jako produkt leczniczy. Do Europy proszek maca dotarł stosunkowo niedawna. Jednak w bardzo krótkim czasie udało mu się podbić rynek medycyny naturalnej. Maca charakteryzuje się dużą zawartością węglowodanów, protein, wielu witamin oraz magnezu, wapnia, fosforu, żelaza i cynku. Można śmiało stwierdzić, że pod postacią korzenia maca przyroda sprezentowała nam wieloskładnikowy naturalny preparat witaminowy. Jeśli będziemy regularnie stosować proszek maca, to możemy mieć pewność, że poprawi się nasza wydolność psychiczna i fizyczna. Znikną kłopoty z brakiem koncentracji. Będziemy również zdrowo przesypiać całą noc, nawet jeśli do tej pory dokuczała nam bezsenność.
Warto także nadmienić, że proszek maca jest wyjątkowo polecany dla osób aktywnych fizycznie. Odpowiada za prawidłowy rozwój mięśni oraz regenerację ubytków tkanki chrzęstnej. Jeśli więc trenujemy na siłowni, jeździmy na rowerze, biegamy lub uprawiamy jakikolwiek inny rodzaj sportu, to korzeń maca powinien stać się nieodłącznym elementem naszej codziennej diety.

Zostaw odpowiedź